Разлика помеѓу преработките на „Сол (појаснување)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Појаснување}}
Поимот '''сол''' може да значи:
941.847

уредувања

Прегледник