Разлика помеѓу преработките на „Штокавско наречје“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот Додава: sh:Štokavština
с
с (Бот Додава: sh:Štokavština)
[[bg:Щокавски говор]]
[[de:Štokavisch]]
[[en:Shtokavian dialect]]
[[fa:گویش اشتوکاوی]]
[[fr:Chtokavien]]
[[hr:Štokavsko narječje]]
[[it:Štokavo]]
[[en:Shtokavian dialect]]
[[nl:Štokavisch]]
[[ja:シュト方言]]
[[nl:Štokavisch]]
[[pl:Dialekt sztokawski]]
[[sh:Štokavština]]
[[sl:Štokavščina]]
[[sr:Штокавско наречје]]
46.384

уредувања

Прегледник