Разлика помеѓу преработките на „Шпантеков“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 29 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: vi:Spantekow; козметичке промене
с (Бот Додаје: ro:Spantekow)
с (Бот Додава: vi:Spantekow; козметичке промене)
[[СликаПодатотека:Spantekow Vorpom.gif|thumb|right|250px|Шпантековската тврдина]]
'''Шпантеков''' ([[герм.]] ''Spantekow'') е село во реонот [[Источна Западна Померанија]], во сојузната покраина [[Мекленбург-Западна Померанија]], [[Германија]].
 
== Личности ==
Ова е родно место на [[граматика|граматичарот]] и [[филологија|филолог]] [[Јохан Кристоф Аделунг]].
 
[[ro:Spantekow]]
[[ru:Шпантеков]]
[[vi:Spantekow]]
[[vo:Spantekow]]

Прегледник