Прекогниција: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 45 бајти ,  пред 13 години
с
Бот менува: линкови -> врски, Category -> Категорија
с (Бот Додава: it:Presentimento)
с (Бот менува: линкови -> врски, Category -> Категорија)
{{Reflist}}
 
== Надворешни линковиврски ==
* [http://www.esalenctr.org/display/confpage.cfm?confid=2&pageid=5&pgtype=1 Прекогниција и далечинско гледање - Дин Радин] (англиски)
* [http://www.csicop.org/genx/ganzfeld/index.html Најдобриот случај на ЕСП?]
* [http://parapsych.org/online_psi_experiments.html Онлајн експерименти]
 
[[CategoryКатегорија:Паранормално]]
[[CategoryКатегорија:Парапсихологија]]
[[CategoryКатегорија:Предвидување]]
[[CategoryКатегорија:Претскажување]]
 
[[de:Präkognition]]
941.847

уредувања

Прегледник