Разлика помеѓу преработките на „Гига-“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 49 бајти ,  пред 10 години
с
c
с (c)
[[Категорија:SI систем]]
 
Поголемо од гигабајт е терабајтот[[терабајт]]от. Ако 1 гигабајт содржи 1000 мегабајти[[мегабајт]]и тогаш 1 терабајт содржи 1000 гигабајта или 10000 мегабајти или 1000000 бајтигигабајти.
 
[[br:Giga]]

Прегледник