Процесор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Процесор е израз кој може да се однесува на:

Информатика[уреди | уреди извор]

Друга намена[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]