Бјенемеово неравенство: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ситно
(нова статија)
 
(ситно)
* [[Ирене-Жил Биенаме]]
* [[Неравенство на Чебишев]]
* [[Неравенство на БиенамеМарков]]
* [[Неравенство на Љапунов]]
{{col-end}}
482

уредувања

Прегледник