Костуров брег: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 126 бајти ,  пред 9 месеци
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
(Создадена страница со: Image:Namibia homelands 78.jpeg|thumb|300px|Карта на Намибија со означени територии на националнстите...)
 
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
*[http://www.namibweb.com/skeleton.htm Костуров брег]
*[https://web.archive.org/web/20100513082848/http://www.gorp.com/weekend-guide/travel-ta-namibia-sidwcmdev_056304.html Животни во Костуровиот брег]
*[https://www.pbs.org/wnet/nature/goldenseals/ PBS Златни фоки од Костуровиот брег] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20130823011210/http://www.pbs.org/wnet/nature/goldenseals/ |date=2013-08-23 }}
 
{{coord|21|36|44|S|14|32|24|E|display=title|region:NA_type:landmark_source:dewiki}}
29.743

уредувања

Прегледник