Разлика помеѓу преработките на „Карлсон од покривот“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
(дополнување)
с
'''Карлсон од покривот''' или '''Карлсон кој живее на покривот''' - книга за деца на шведската писателка [[Астрид Линдгрен]], првобитно објавена во 1955 година.
 
==Содржина==

Прегледник