Црвена Нива: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 824 бајти ,  пред 16 години
Бот-форматирање на селата.
Нема опис на уредувањето
 
(Бот-форматирање на селата.)
'''Црвена Нива''' е село во [[Општина Кочани]].
== Географиja ==
 
{{Мак-никулец}}
<!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
{{Инфокутија Села во Македонија|
| слика мапа=
| име=Црвена Нива
| општина=[[Општина Кочани]]
| популација=
| поштенски број=
| надморска височина=
| географска широчина=
| географска должина=
| веб=
}}
 
== Географиja и местоположба ==
 
== Историja ==
 
== Култура и спорт ==
 
== Иселеништво ==
 
== Надворешни врски ==
 
[[Категорија: КочанскиМакедонски села]]
[[Категорија:Кочански села]]
[[Категорија:Села во Општина Кочани]]
[[Категорија:Села во Република Македонија]]
2.779

уредувања

Прегледник