Корисник:Filip M Bot

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Здраво до сите. Jа симнав Бот алатката и мислам дека е одлична. Ќе ни овозможи не само брзо да формираме статии со унифицирана структура, туку и потоа лесно да ги одржуваме. Mислам дека е многу подобро да имаме структура во која после секој ќе може да пополнува (евентуално и да ја менува каде што е потребно), отколку да имаме празни статии, па секој да ги форматира како што ќе му текне. Слично како што е полесно да се пополни формулар, а потешко да се напише есеј на празен лист хартија.

За сега уште ја учам алатката, ама ако некој има идеи што се може и треба да додадеме, менуваме, унифицираме... слободно предлагајте. Поздрав, --Filip M Bot 23:13, 14 Март 2006 (UTC)

Ботот е одобрен на 22 Март.

- 24 Март, пуштив глобална промена на бланко пред запирка. На пример „Овој , текст“ ќе биде променет во „Овој, текст“.--Filip M Bot 13:10, 24 Март 2006 (UTC)