Разлика помеѓу преработките на „Википедија:ВикиПроект Квалитетни статии“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
Ако сакате да се приклучите на проектот, слободно додадете го вашето име на листата на '''[[Википедија:ВикиПроект Квалитетни статии/Учесници|учесници]]'''!
 
Исто така, учесниците и другите Википедијанци кои сакаат да покажат поддршка за овој проект, можат слободно да гоја додадат шаблонотпредлошката {{tl|Корисник ВикиПроект Квалитетни статии}} на нивните кориснички страници.
 
== Што треба да содржи една квалитетна статија? ==
*неутрална и прецизна;
*да содржи слики и други мултимедијални содржини;
*да содржи шаблонипредлошки'''
*да содржи врски кон соодветни портали, кои коинцидираат на насловот на статијата (доколку тоа е можно);
*да содржи надворешни врски, референци и белешки (доколку тоа е можно);

Прегледник