Предлошка:Editprotected: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|text = '''Поставено е [[Википедија:Барања за заштита на страница|барање]] за промени (уредување) на оваа {{#ifeq:{{SUBJECTSPACE}} | MediaWiki | [[:en:Help:MediaWiki namespace|посредникот на МедијаВики]] | [[Википедија:Оваа страница е заштитена|наполно заштитена страница]] <span class="plainlinks" style="font-size:smaller;">([{{fullurl:Специјални:Дневник|type=protect&page={{SUBJECTPAGENAMEE}}}} погледајте го дневникот на заштитувања])</span>}}.'''
 
ОвојОваа шаблонпредлошка мора да биде проследенпроследена од '''конкретен опис''' на барањето.
<div style="font-size:smaller;">
ОвојОваа шаблонпредлошка треба да се користи '''само''' за барање за промени (уредување), на [[Википедија:Правила за заштитување|'''наполно заштитени''' страници]], кои '''не се спорни''' или пак за нив постои '''[[Википедија:Консензус|консензус]]''' (општа согласност). Доколку сметате дека предложеното уредување може да биде спорно, продискутирајте на страницата за разговор за заштитената страница '''пред''' да го употребите овојоваа шаблонпредлошка. {{#ifeq:{{SUBJECTSPACE}} | MediaWiki | ''Напомена'': Заштитата на страниците за посредникот на МедијаВики не може да се отстранува| За да побарате заштитување или отстранување на самата страница [[:{{SUBJECTPAGENAME}}]], поднесете барање на '''[[Википедија:Барања за заштита на страница]]'''}}.
<includeonly>{{{category|[[Категорија:Барања за уредување на заштитени страници|{{SUBJECTPAGENAME}}]]}}}
</includeonly></div>
[[Категорија:Шаблони за заштитување]]
 
[[en:Template:Editprotected]]
[[es:Plantilla:Editprotected]]
[[eu:Txantiloi:Aldatzea babestuta]]
[[fa:الگو:ویرایش صفحه حافظت‌شده]]
[[hsb:Předłoha:Editprotected]]
[[ia:Patrono:Editprotected]]
[[ro:Format:Modificăprotejat]]
[[ru:Шаблон:Editprotected]]
[[sl:Predloga:Uredi zaščiteno]]
[[vi:Tiêu bản:Sửa trang khóa]]
[[zh:Template:Editprotected]]
</noinclude>

Прегледник