Разлика помеѓу преработките на „Париска конвенција за заштита на индустриската сопственост“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
сеуште -> сѐ уште
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
с (сеуште -> сѐ уште)
 
'''Париската конвенција за заштита на индустриската сопственост''', потпишана во [[Париз]] на 20 март 1883, била една од првите меѓународни договори за интелектуалната сопственост. Со неа е воспоставена Унија за заштита на индустриската сопственост. Конвенцијата сеуштесѐ уште е во сила.
 
== Поврзано ==
409

уредувања

Прегледник