Ѕидот на плачот (плоштад): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Создадена страница со: {{Coord|31|46|35.33|N|35|14|1.20|E|region:IL_type:mountain|display=title}} thumb|500px| '''Западниот...)
 
Нема опис на уредувањето
'''Западниот ѕид Плаза''' ({{lang-en|Western Wall Plaza}})е [[градски плоштад]] во [[еврејската населба (Ерусалим)]] на [[Стариот град на Ерусалим]] Покрај [[Западниот ѕид]] се наоѓа во источниот дел на плоштадот.
 
== Галерија ==
<gallery>
file:The Western Wall at night.jpg|[[Ѕид на плачот]]
245

уредувања

Прегледник