Предлошка:Отоманско-никулец: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Шаблон:Отоманска-никулец на Шаблон:Отоманско-никулец)
Нема опис на уредувањето
{{asbox
<div class="boilerplate metadata" id="stub">[[Image:20pxOttomanicon.png]]''&nbsp;Оваа статија поврзана со [[Отоманска империја|Отоманската империја]] е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} проширите]''.</div>[[Категорија:Никулци за Отоманската империја|О]]
| image = Osmanli-nisani.svg
| pix = 30
| subject =
| qualifier = поврзана со [[Отоманско Царство|Отоманското Царство]]
| category = Никулци за Отоманското Царство
| tempsort =
| name = Шаблон:Отоманско-никулец
}}
<noinclude>
[[Категорија:Шаблони за Отоманското Царство|§]]
[[Категорија:Шаблони за никулци:Историја|Отоманско Царство]]
</noinclude>

Прегледник