Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:СССР-никулец“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
{{asbox
<div class="boilerplate metadata" id="stub">
| image = Ussr template.svg
{| cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color: transparent;"
| pix = 30
|-
| subject =
|[[Image:Coat of arms of the Soviet Union.svg|38px|Грб на СССР]]
| qualifier = за [[Советски Сојуз|Советскиот Сојуз]]
|''Ова е [[Википедија:Што е никулец?|недовршена статија]] за [[СССР]].<br>Вие можете да [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} помогнете] за нејзината [[Помош:Како да уредам страница|дообработка]].''
| category = Никулци за СССР
|}
| tempsort =
</div>
| name = Шаблон:СССР-никулец
[[Категорија:СССР никулци]]
}}<noinclude>
 
[[ar:قالب:بذرة الاتحاد السوفيتي]]
[[Категорија:СССР никулци|{{PAGENAME}}]][[Категорија:СССР никулци|{{PAGENAME}}]]
[[be:Шаблон:USSR-stub]]
[[bg:Шаблон:СССР-мъниче]]
[[ca:Plantilla:Esborrany de la URSS]]
[[cv:Шаблон:USSR-stub]]
[[cy:Nodyn:Eginyn yr Undeb Sofietaidd]]
[[da:Skabelon:SU-stub]]
[[en:Template:USSR-stub]]
[[fa:الگو:شوروی-خرد]]
[[id:Templat:Soviet-stub]]
[[ka:თარგი:ესკიზი-სსრკ]]
[[pt:Predefinição:Esboço-União Soviética]]
[[ro:Format:Ciot-URSS]]
[[ru:Шаблон:USSR-stub]]
[[vi:Bản mẫu:Sơ khai Liên Xô]]
[[zh:Template:Soviet-stub]]
</noinclude>

Прегледник