Периапсида: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 3 бајти ,  пред 9 години
с
Robot: Modifying interwiki simple
с (r2.7.2) (Робот: Ја менувам nn:Aphel во nn:Apsis i astronomi)
с (Robot: Modifying interwiki simple)
[[pt:Apoastro]]
[[ru:Апоцентр и перицентр]]
[[simple:AphelionApsis]]
[[sk:Apsida (astronómia)]]
[[sl:Apsidna točka]]
1.410

уредувања

Прегледник