Разлика помеѓу преработките на „Фински јазик“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 20 бајти ,  пред 9 години
с
r2.6.3) (Робот: Додава vep:Suomen kel'
с (r2.5.4) (Бот Додава: dsb:Finšćina)
с (r2.6.3) (Робот: Додава vep:Suomen kel')
[[be:Фінская мова]]
[[be-x-old:Фінская мова]]
[[bg:Фински език]]
[[bs:Finski jezik]]
[[br:Finneg]]
[[bg:Фински език]]
[[ca:Finès]]
[[cv:Финн чĕлхи]]
[[ug:فىنلاندىيە تىلى]]
[[vec:Łéngua finlandexe]]
[[vep:Suomen kel']]
[[vi:Tiếng Phần Lan]]
[[fiu-vro:Soomõ kiil]]
5.830

уредувања

Прегледник