Пајажината на Шарлота (цртан филм): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.2) (Бот Менува: tl:Charlotte's Web (pelikula ng 1973)
с (r2.7.1) (Бот Брише: bn:শারলট'স ওয়েব)
с (r2.7.2) (Бот Менува: tl:Charlotte's Web (pelikula ng 1973))
[[fi:Laulava porsas]]
[[sv:Fantastiska Wilbur (film)]]
[[tl:Charlotte's Web (pelikula ng 1973)]]
[[ta:சார்லாட்'ஸ் வெப் (1973 திரைப்படம்)]]
[[te:చార్లోట్టేస్ వెబ్]]
59.415

уредувања

Прегледник