Разлика помеѓу преработките на „Бурса (покраина)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.1) (Бот Додава: sr:Бурса (вилајет)
с (r2.6.1) (Бот Додава: sh:Bursa (provincija))
с (r2.7.1) (Бот Додава: sr:Бурса (вилајет))
[[be:Правінцыя Бурса]]
[[be-x-old:Бурса (правінцыя)]]
[[br:Bursa (proviñs)]]
[[bg:Бурса (вилает)]]
[[br:Bursa (proviñs)]]
[[ca:Província de Bursa]]
[[cv:Бурса (ил)]]
[[sl:Bursa (provinca)]]
[[ckb:پارێزگای بورسا]]
[[sr:Бурса (вилајет)]]
[[sh:Bursa (provincija)]]
[[fi:Bursan maakunta]]
86.434

уредувања

Прегледник