Разлика помеѓу преработките на „Законодавна власт“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 5 бајти ,  пред 9 години
с
Бот Додава: sh:Zakonodavna vlast Брише: az:Qanunvericilik orqanı (deleted)
с (Бот Додава: sk:Zákonodarná moc)
с (Бот Додава: sh:Zakonodavna vlast Брише: az:Qanunvericilik orqanı (deleted))
 
[[ar:سلطة تشريعية]]
[[az:Qanunvericilik orqanı]]
[[zh-min-nan:Li̍p-hoat]]
[[be:Заканадаўчая ўлада]]
[[sl:Zakonodajna oblast]]
[[sr:Законодавна власт]]
[[sh:Zakonodavna vlast]]
[[fi:Lainsäädäntöelin]]
[[sv:Lagstiftande makt]]
85.496

уредувања

Прегледник