Разлика помеѓу преработките на „27 јуни (починале)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 258 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: бришење на шаблон {{Без извори}})
 
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1574]] 
|[[Џорџо Вазари]], [[Италија|италијански]] [[сликар]] и [[архитектура|архитект]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1937]] 
|[[Донка Ушлинова]], македонска револуционерка.
|-
|valign="top" align="right"|[[1944]] 
|[[Вера Менчик]], британско-чешка шахистка.
|-
|valign="top" align="right"|[[1960]] 

Прегледник