Предлошка:Taxonomy key: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 8 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|{{error|Во изработка.}} Ако табелата подолу ви изгледа исправна, тогаш сте ги внеле потребните таксономски податоци за „{{{link|{{{{PAGENAME}}|link}} }}}“. Ви благодариме!
 
Но има уште еден чекор: на матичиот таксон што го наведовте („[[{{{parent|{{ {{PAGENAME}}|parent}} }}}]]“) му недостасуваат таксономски податоци. Дали го имате напишано правилно, и дали користите наученмакедонски назив? Ако сте постапиле исправно, тогаш треба да ги внесете тексономските податоци за да ја повторите постапката. [http://mk.wikipedia.org/w/index.php?action=edit&title=Шаблон:Автотаксономија/{{{parent|{{ {{PAGENAME}}|parent}} }}}&preload=Шаблон:Автотаксономија/preload Стиснете тука] за да ја создадете страницата... би требало да сте при крај со поврзувањето на таксонот со дрвото на живиот свет на Википедија!
}}
 

Прегледник