Предлошка:Taxonomy key: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{#ifexist:Шаблон:Автотаксономија/{{{parent|{{ {{PAGENAME}}|parent}} }}}
|{{#ifexist:{{{link_target|{{ {{PAGENAME}}|link_target}} }}}|__NOINDEX__<!-- then it looks like we're in the clear. Google can show the article, rather than this page. -->
|Википедија сè уште нема статија за {{{link|{{{{PAGENAME}}|link}} }}}. Можете да помогнете со тоа што ќе ја [http://mk.wikipedia.org/w/index.php?action=edit&preload=Шаблон:Taxon_stub_preload&title={{urlencode:{{{link_target|{{ {{PAGENAME}}|link_target}} }}} }} создадете]. Страницата што моментално ја гледате содржи информацииподатоци за таксономијата на таксонот {{{link|{{{{PAGENAME}}|link}} }}}.}}
|{{error|Во изработка.}} Ако табелата подолу ви изгледа исправна, тогаш сте ги внеле потребните таксономски информацииподатоци за „{{{link|{{{{PAGENAME}}|link}} }}}“. Ви благодариме!
 
Но има уште еден чекор: на матичиот таксон што го наведовте („[[{{{parent|{{ {{PAGENAME}}|parent}} }}}]]“) му недостасуваат таксономски информацииподатоци. Дали го имате напишано правилно, и дали користите научен назив? Ако сте постапиле исправно, тогаш треба да ги внесете тексономските информацииподатоци за да ја повторите постапката. [http://mk.wikipedia.org/w/index.php?action=edit&title=Шаблон:Автотаксономија/{{{parent|{{ {{PAGENAME}}|parent}} }}}&preload=Шаблон:Автотаксономија/preload Стиснете тука] за да ја создадете страницата... би требало да сте при крај со поврзувањето на таксонот со дрвото на живиот свет на Википедија!
}}
 

Прегледник