Предлошка:Taxonomy key: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 39 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|-
! colspan=2 style="text-align: center; background-color: {{Taxobox colour|{{get regnum|{{{parent| {{#titleparts:{{PAGENAME}}||2}} }}} }} }}" | Наттаксони
|-<!--
This is where the list of parent taxa with "edit" links is generated:
-->
{{taxonomy list/list|{{{parent|{{ {{PAGENAME}}|parent}} }}} }}<!-- To avoid loops, we have to send the parent here... -->
{{taxonomy links|{{#titleparts:{{PAGENAME}}||2}} }}<!-- ... and create the cell for our taxon separately.-->
{{#ifexist:Шаблон:Автотаксономија/{{{parent|{{ {{PAGENAME}}|parent}} }}}
|{{#ifexist:{{{link_target|{{ {{PAGENAME}}|link_target}} }}}|__NOINDEX__<!-- then it looks like we're in the clear. Google can show the article, rather than this page. -->
|Википедија сè уште нема статија за {{{link|{{{{PAGENAME}}|link}} }}}. Можете да помогнете со тоа што ќе ја [http://mk.wikipedia.org/w/index.php?action=edit&preload=TemplateШаблон:Taxon_stub_preload&title={{urlencode:{{{link_target|{{ {{PAGENAME}}|link_target}} }}} }} создадете]. Страницата што моментално ја гледате содржи информации за таксономијата на {{{link|{{{{PAGENAME}}|link}} }}}.}}
|{{error|Во изработка.}} Ако табелата подолу ви изгледа исправна, тогаш сте ги внеле потребните таксономски информации за „{{{link|{{{{PAGENAME}}|link}} }}}“. Ви благодариме!
 
|-
|Матичен таксон:
|'''<code>[[{{#titleparts:{{{parent|{{{{PAGENAME}}|parent}}}}}|1|1}}]]</code>''' ([[Шаблон:АвтотаксономијаyАвтотаксономија/{{{parent|{{{{PAGENAME}}|parent}}}}}|Таксономија]] &mdash; <span class=plainlinks>[http://mk.wikipedia.org/w/index.php?action=edit&preload=Шаблон:Автотаксономија/preload&title={{urlencode:Шаблон:Автотаксономија/{{{parent|{{{{PAGENAME}}|parent}}}}}}} уреди])</span>
|-
|Ранг:
|Врска:
|'''<code>[[{{#if:{{{link_target|{{{extinct|}}} }}}|<!--
Оваа врска треба да насочуваводи кон вистинското место...
-->{{{link_target|{{ {{PAGENAME}}|link_target}} }}}{{!}} }}<!--
Now generate link text, including extinction dagger
Сега создајте текст за врската, вклучувајќи го крстчето за изумрен таксон
-->{{#if:{{{extinct|}}}|&dagger;}}{{{link|{{{{PAGENAME}}|link}}}}}]]</code>''' (водиlinks конto {{{link_target|{{ {{PAGENAME}}|link_target}} }}})
|-
|Изумрен вид?:
|{{#if:{{{extinct|}}}|'''<code>{{{extinct|{{{{PAGENAME}}|extinct}}}}}</code>'''|не.}}
|-
|Секогаш се прикажува:?
|{{#if:{{{always_display|{{{{PAGENAME}}|always_display}}}}}|Дада (рачнорачна/автоматскоавтоматска презапишувањепромена)[[Категорија:Автоматски таксокутии што користат always_display]]|{{#switch:{{lc:{{{rank|{{{{PAGENAME}}|rank}} }}} }}
| virus_group
| regnum | phylum | divisio | classis | ordo | familia | genus | species = да (важен ранг)
| не.
}} }}
|-
|{{#ifeq:{{#titleparts:{{{parent|}}}|1|2}}|Incertae sedis|''Неприменливо'' (incertae sedis)|{{#iferror:{{get refs|{{{parent|}}} }}|{{get refs|{{#titleparts:{{{parent|}}}|1|2}}}}|{{get refs|{{{parent|}}} }} }} }}
|-
| colspan=2 style="font-size:smaller" | Овие информацииподатоци се создадени со {{lts|Taxonomy key}}
Содржината на категоријата е застарена? {{null edit|Стиснете тука}} за да ја подновите.
|}
 
 
[[Категорија:Непосредни посиноци/{{#titleparts:{{{parent|unspecified parent}}}|1|1}}|{{{link|{{#titleparts:{{PAGENAME}}|1|2}}}}}]][[Категорија:Непосредни посиноци/{{{parent|unspecified parent}}}|{{{link|{{#titleparts:{{PAGENAME}}|1|2}}}}}]][[Категорија:Непосредни посиноци/{{{parent|unspecified parent}}}|{{{link|{{#titleparts:{{PAGENAME}}|1|2}}}}}]]

Прегледник