Рефрен: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 9 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: io:Refreno
с (Брзо додавање категорија Музички термини (со користење на HotCat))
с (r2.7.1) (Бот Додава: io:Refreno)
== Наводи ==
{{наводи}}
 
[[Категорија:Фигури (стилистика)]]
 
[[Категорија:Музички термини]]
 
[[ca:Tornada]]
 
[[cs:Refrén]]
 
[[da:Omkvæd]]
 
[[de:Refrain]]
 
[[en:Refrain]]
 
[[es:Estribillo]]
 
[[eo:Refreno]]
 
[[fa:بند برگردان]]
 
[[fr:Refrain (musique)]]
 
[[gl:Refrán]]
[[io:Refreno]]
 
[[it:Ritornello]]
 
[[he:רפרן]]
 
[[ka:რეფრენი]]
 
[[lb:Refrain]]
 
[[nl:Refrein]]
 
[[ja:リフレイン形式]]
 
[[nn:Omkved]]
 
[[pl:Refren]]
 
[[pt:Refrão]]
 
[[ru:Рефрен]]
 
[[sk:Refrén]]
 
[[fi:Kertosäe]]
 
[[sv:Refräng]]
 
[[uk:Рефрен]]
 
[[zh:副歌]]
 
[[Категорија:Фигури (стилистика)]]
 
[[Категорија:Музички термини]]
86.434

уредувања

Прегледник