Разлика помеѓу преработките на „Чарлс Рихтер“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 28 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот Менува: ko:찰스 릭터)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Чарлс Рихтер''' ([[Хамилтон]], [[Охајо]], [[{{роден на|26 |април]] [[|1900]]}} - [[Пасадена]], [[Калифорнија]], [[{{починал на|30 |септември]] [[|1985]]}}), еден од пионерите на [[сеизмологија]]та и творец на скалата според која се мери јачината на [[земјотрес]]от.
 
{{Никулец за биографија}}

Прегледник