Разлика помеѓу преработките на „Биопсија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 14 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додаје: ca:Biòpsia
с (robot Dodaje: da:Biopsi Mijenja: pt:Biopsia)
с (Бот Додаје: ca:Biòpsia)
*http://www.rwh.org.au/wellwomens/factSheets/BreastCare/biopsies_Macedonian.pdf Департмент на човекови сервиси, Памфлет - ''Тест со биопсија во клиника за дојки'', Викторија, Австралија, ноември 2003.
{{био-никулец}}
 
 
 
[[bg:Биопсия]]
[[bs:Biopsija]]
[[ca:Biòpsia]]
[[da:Biopsi]]
[[de:Biopsie]]
14.744

уредувања

Прегледник