Прејди на содржината

Артерија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 35 бајти ,  пред 15 години
с
Бот Додаје: fa:سرخرگ, tr:Atardamar
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (robot Dodaje: ta:தமனி)
с (Бот Додаје: fa:سرخرگ, tr:Atardamar)
[[es:Arteria]]
[[eu:Arteria]]
[[fa:سرخرگ]]
[[fi:Valtimo (anatomia)]]
[[fr:Artère]]
[[sv:Artär]]
[[ta:தமனி]]
[[tr:Atardamar]]
[[uk:Артерії]]
[[zh:动脉]]
109.264

уредувања