Разлика помеѓу преработките на „Пелазги“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 16 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: eo:Pelasgoj
с (Бот Менува: sk:Pelasgovia)
с (Бот Додава: eo:Pelasgoj)
[[en:Pelasgians]]
[[es:Pelasgos]]
[[fieo:PelasgitPelasgoj]]
[[fr:Pélasges]]
[[it:Pelasgi]]
[[he:פלסגים]]
[[hu:Pelaszgok]]
[[it:Pelasgi]]
[[nds:Pelasgers]]
[[nl:Pelasgen]]
[[nds:Pelasgers]]
[[pl:Pelazgowie]]
[[pt:Pelasgos]]
[[ru:Пеласги]]
[[sk:Pelasgovia]]
[[sq:Pellazgët]]
[[sk:Pelasgovia]]
[[fi:Pelasgit]]
[[sv:Pelasger]]
[[tr:Pelasglar]]
86.434

уредувања

Прегледник