Разлика помеѓу преработките на „Рамен агол“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 28 бајти ,  пред 16 години
с
нема опис на уредувањето
с
 
с
'''Рамен агол''' е оној агол кој има 180 [[степен (агол)|степени]], односно чии надворешни краци формираат [[права]].
 
[[Category:Агол]]
13.850

уредувања

Прегледник