Прејди на содржината

Харалампие Поленаковиќ: Разлика помеѓу преработките

с
Бот менува: Референци -> Наводи
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
с (Бот менува: Референци -> Наводи)
Харалампие Поленаковиќ е автор на голем број трудови од областа на македонската уметност и народна литература, како и од областа на литературите на другите словенски народи. Неговиот научен опус опфаќа повеќе од 1.000 библиографски единици.<ref>[http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=12E74973B002064884A237D1C4B906E1 ''Промовирани Избраните дела од Харалампие Поленаковиќ во седум тома''] - [[Утрински Весник]]</ref>
 
== РеференциНаводи ==
{{reflist}}
 
941.847

уредувања