Разлика помеѓу преработките на „Артур Тјудор“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 44 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: Артур Тјудор (19/20 September 1486 – 2 April 1502) бил првиот син на Хенри VII од Англија и Елизабета о...)
 
с
'''Артур Тјудор''' (19/20 September[[септември]] [[1486]][[2 Aprilаприл]] [[1502]]) бил првиот син на [[Хенри VII од Англија]] и [[Елизабета од Јорк]].

Прегледник