Разлика помеѓу преработките на „Филмска теорија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 40 бајти ,  пред 15 години
с
нема опис на уредувањето
 
с
*[[Феминистичка филмска теорија]]
*[[Формалистичка филмска теорија]]
*[[ЖанровиЛиста (филм)на филмски жанрови|Жанровска теорија]]
*[[Филм ноар]]
*[[Германски експресионизам]]
*[[Психоаналитичка филмска теорија]]
*[[Структуралистичка филмска теорија]]
 
[[en:Film theory]]
832

уредувања

Прегледник