Јао Минг: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 17 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец
с (Брзо додавање категорија Кинески кошаркари (со користење на HotCat))
с (Бот: Промена на шаблон: Биог-никулец)
'''Јао Минг''' е кинески кошаркар, роден во Кина и игра за [[Хјустон Рокетс]] на позиција центар. Јао Минг е висок 229 cm.
 
{{Никулец за биографија}}
{{биог-никулец}}
 
[[Категорија:Кинески кошаркари]]
941.847

уредувања

Прегледник