Скоканске Мастки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Скоканске Мастки — поранешна скокалница во Брусно, Словачка. Скокалницата била изградена во 1983 година, но подоцна била срушена. Била од категоријата К 33.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Ski Jumping Hill Archive“. Посетено на 23 декември 2019.[мртва врска]