Сиера Невада

Од Википедија — слободната енциклопедија

Сиера Невада (шпански: Sierra Nevada = „снежен венец“) може да се однесува на некое од следниве:

Планински венци[уреди | уреди извор]

Национални паркови[уреди | уреди извор]

Планини[уреди | уреди извор]

Скијачки центри[уреди | уреди извор]

Претпријатија[уреди | уреди извор]