Прејди на содржината

Сашо Алексовски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Сашо Алексовски

Сашо Алексовски-Чалам (Скопје, 10 септември 1977) — македонски фудбалер кој игра во нападот[1].

Наводи[уреди | уреди извор]