Сашо Алексовски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сашо Алексовски
Лични податоци


* Настапи (Голови)

Сашо Алексовски-Чалам (Скопје, 10 септември 1977) — македонски фудбалер кој игра во нападот.