Прејди на содржината

Садаказу Танигаки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Садаказу Танигаки

Садаказу Танигаки (Јапонски:谷垣禎一) (роден 7 март 1945) бил министер за финансии во кабинетот на Џуничиро Коизуми.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]