ССК Младинец

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ССК Младинец е фудбалски клуб од Драчево. Клубот е оформен во 1965 година. Настапува во 3 МФЛ - Северен регион.