СРЦ Билјанини Извори

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Спортски и рекреативен центар Билјанини Извори
SRCBiljaniniIzvori stadium.png
Место Охрид, Македонија
Отворен 1978
Проширен 2021
Сопственик Општина Охрид
Подлога трева
Игра ФК Охрид
ФК Воска Спорт
ЖФК Билјанини Извори
Гледачи 3,980 [1]

СРЦ Билјанини Извори е стадион во Охрид. Стадионот има сместивост од 2.500 седишта и е домашен терен на ФК Охрид,ФК Воска Спорт и ЖФК Билјанини Извори. Исто така се користи за тренинзи на Македонската репрезентација во фудбал.[2]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]