СРЦ Билјанини Извори

Од Википедија — слободната енциклопедија
Спортски и рекреативен центар Билјанини Извори
SRCBiljaniniIzvori stadium.png
Место Охрид, Македонија
Отворен 1978
Проширен 2021
Сопственик Општина Охрид
Подлога трева
Игра ФК Охрид
ФК Воска Спорт
ЖФК Билјанини Извори
Гледачи 3,980

СРЦ Билјанини Извори е стадион во Охрид. Стадионот има капацитет од 3.980 седишта и е домашен терен на ФК Охрид,ФК Воска Спорт и ЖФК Билјанини Извори. Исто така се користи за тренинзи на Македонската репрезентација во фудбал.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]