Рок (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Рок може да се однесува на:

Музика[уреди | уреди извор]

Географија[уреди | уреди извор]

  • Рок (округ во Висконсин), округ во американската сојузна држава Висконсин
  • Рок (округ во Минесота), округ во американската сојузна држава Минесота
  • Рок (округ во Небраска), округ во американската сојузна држава Небраска
  • Рок (Џорџија), населено место без административен статус во американската сојузна држава Џорџија

Лица[уреди | уреди извор]

  • Крис Рок, афроамерикански актер
  • Двејн Џонсон, американски актер и професионален борач