Ринкон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ринкон
Координати: 12°14′11″N 68°20′4″E / 12.23639° СГШ; 68.33444° ИГД / 12.23639; 68.33444Координати: 12°14′11″N 68°20′4″E / 12.23639° СГШ; 68.33444° ИГД / 12.23639; 68.33444

Ринкон е општина на островот Бонер во склоп на Карибите. Селото е сместено северозападно од главниот град на островот, Кралендајк.

Поврзано[уреди | уреди извор]