Реџеп Акдаг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Реџеп Акдаг
Recep Akdağ
Министер за здраство
На должноста
18 ноември 2002 – во служба
Претходник Осман Дурмуш
Лични податоци
Роден(а) мај 8 1960 (1960-05-08) (60 г.)
Ерзурум, Турција
Партија Партија на праведноста и развојот
Вероисповед Ислам

Реџеп Акдаг (роден на 8 мај 1960 во Ерзурум, Турција) е турски политичар и актуелен министер за здраство на земјата.