Рајхенау

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Рејхенау - остров кој се наоѓа во јужна Германија. Се наоѓа во Боденското езеро. Лоцирано е во покраината Баден-Виртемберг, поточно градот Фрајбург. Карактеристично за овој остров е тоа што тој се наоѓа листата на светски културни наследства на УНЕСКО.

Галерија[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]