Разговор со корисник:Sampuhe

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добре дојде!

Здраво, Sampuhe, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! Никола Стоіаноски 17:28, 13 јануари 2014 (CET)*Одговори[одговори]

  • Многу си побрзал треба да се среди проектната страница па таму да ја поставиш како средена статијата и да те оцени жирито со поени, мал совет прегледај ја уште еднаш имаш доста пропусти кои може да ти донесат помалку бодови. Поздрав --Инокентиј (разговор) 03:18, 25 јануари 2015 (CET)Одговори[одговори]