Разговор со корисник:Moscow Connection

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добре дојде!

Здраво, Moscowconnection, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на страниците за разговор со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! --Brest-bot (разговор) 01:08, 29 декември 2011 (CET)

Имя[уреди извор]

Вот, отныне вы „Moscow Connection“. Вместе с тем, сделано присоединение к систему единой учётной записи. Надеюсь, что все в порядке. --Б. Јанкулоски (разговор) 00:46, 19 ноември 2013 (CET)

Спасибо! Всё в порядке! Всё отлично! --Moscow Connection (разговор) 21:32, 19 ноември 2013 (CET)