Разговор со корисник:Makejets

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Предупредување[уреди извор]

Здраво, верувам дека барем малку разбираш македонски, кога веќе уредуваш на Википедија на македонски јазик. Сепак, нивото на твоето познавање е на незадоволително ниво и се гледа дека голем дел од содржината внатре во статиите ти е автоматски преведена. Нам не ни требаат статии кои ќе останат несредени, па така јас ќе те замолам да прекинеш со уредување, бидејќи ова не е помош. Притоа внесената содржина ако не биде поправена во наредните неколку дена ќе биде подложна на бришење. Поздрав --Ehrlich91 (разговор) 21:22, 25 јули 2020 (CEST)[одговори]

Првин среди ги постојните статии како Волонгонг на пристоен јазик, а не да создаваш нови за предградија во Австралија, кои не ги задоволуваат ниту основните правила за статија, а ниту се напишани на стандарден македонски јазик. Ако не го владееш доволно јазикот, не пишувај на македонски, бидејќи нас не ни е целта да имаме неквалитетни статии. --Ehrlich91 (разговор) 19:10, 31 јули 2020 (CEST)[одговори]