Разговор со корисник:Argatin

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Добре дојде!

Здраво, Argatin, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! -- Поречанец A? 03:26, 2 ноември 2007 (UTC)

Здраво[уреди извор]

Здраво Argatin, добредојде на македонската Википедија. Еден совет: ако некоја слика што си ја видел на англиската Википедија сакаш да ставиш на оваа Википедија, прво провери дали таа слика е во Викимедија Комонс. Тоа е место за слики со слободни лиценци што можат да ги користат сите верзии на Википедија, нема потреба повторно да се подигнуваат овде. Пример, сликата Слика-444px-Sanzio 00.jpg веќе постои во комонс како Sanzio 00.jpg. Слободно можеш да ја користиш само вака: [[Слика:Sanzio 00.jpg]]. Ако не е во комонс, тогаш ќе ја подигнеш на оваа Википедија и ќе ја наведеш соодветната лиценца (за разните лиценци, види Википедија:Лиценци за слики). Ако имаш нешто нејасно, не се двоуми да ме прашаш! Поздрав. -- Поречанец A? 19:16, 6 ноември 2007 (UTC)